BertaAndAgency_eksperto-zvilgsnis_Simona-Vaicikauske_kodel-kolektyve-naudinga-tureti-vaiko-prieziuros-atostogu-kursus-baigusiu-nariu

Kodėl kolektyve naudinga turėti vaiko priežiūros atostogų kursus baigusių narių?

Šiuose „kursuose“ praleidau pustrečių metų ir apibūdinčiau laikotarpį kaip staigų, intensyvų profesinį pasikeitimą. NUO darbo agentūroje su skirtingais žmonėmis, turint aiškias užduotis ir pasiskirstant darbus, planuojant savo bei kitų laiką ir galimybės susikalbėti, kad išspręstum vieną ar kitą klausimą. IKI vieno ekskliuzyvinio kliento, tenkinat jo poreikius ir lūkesčius be galimybės tikėtis aiškiai iškomunikuoto atsakymo, kas jam (ne)(pa)tinka. Žodžiu, absoliuti priešingybė anksčiau turėtai praktikai. Bet gerai. Bring it on.

Kad ir kaip smarkiai mano galva per tuos dvejus su puse metų veikė kita linkme ir nepaisant jaudulio artėjant pirmai dienai darbe, po savaitės agentūroje drąsiai sakau: būti savotiška „naujoke“ puikiai pažįstamoje komunikacijos srityje su daugiau specifinės patirties yra įdomu!

👉 Turiu progą pasijausti lyg smalsi naujokė. Kol buvau atsitraukusi nuo profesinių reikalų, komandos gretas papildė nemažai naujų veidų. Labai seniai teko būti „nauja skūra“, todėl mėgaujuosi šiuo laikotarpiu. Žinoma, keista, kad būtent aš esu tas žmogus, kuris mūsų svetainėje pasitikrina kolegos vardą ir kaskart stengiasi nesuklysti, kai bendraujam gyvai. Bet vienu metu pažindintis su tiek skirtingų asmenybių ir savo sričių profesionalų verčia smegenis sproginėti iš smalsumo – nekantrauju pamatyti, kiek visko kartu nuveiksim, kai geriau atrasiu kiekvieną kolegą.  

👉 Nesijaučiu iškritusi iš darbo rinkos. Galvojau, kad per tiek laiko kitoje veikloje, mintyse ir informaciniame lauke būsiu visiškai „atsijungusi“ nuo to, ką mokėjau, žinojau ir dariau iki tol. Žinokit, nė velnio. Taip, grįžti į darbą po nemažai trukusio specifinio etapo jausmas panašus lyg pradėtum dirbti baigusi mokslus. Bet yra esminis skirtumas: turiu pagrindus, kaip viskas vyksta ir kaip vieną ar kitą iššūkį įveikti. Įgūdžių, mąstymo, veiklos principų juk taip lengvai neatimsi. Tiesiog reikia update’inti savo žinias, kad jos atitiktų šiandieną, ir „pakočioti“ pirštų bei galvos raumenis, kad prie kompiuterio ir sprendžiant darbinius reikalus funkcionuotų ankstesniu tempu.

👉 Gavau savotiškos saviugdos stovyklos patirties. Faktas, kad vaiko priežiūros laikotarpis iš esmės pakeičia pagrindinę kiekvienos dienos temą. Kita vertus, taip pat smarkiai leidžia ugdyti tam tikras savybes, kurios praverčia anaiptol ne tik vaiko ugdyme. Jei matai progą, gali ja pasinaudoti ir vertinti galimybes mokytis, augti ir būti geresniu. Aš pradėjau ir tęsiu šiuos kursus: lankstumo aka laiko neplanavimo, vidinės ramybės ir šaltų nervų įvairiomis aplinkybėmis balanso, žvilgsnio į gyvenimą ir įvairiausias situacijas su šypsena ir lengvumu.

Aišku, po savaitės agentūriniame gyvenime vis dar atrodo, kad atskirai darbas ir vaiko auginimas tikrai paprasčiau „suvadovaujami“ bet kokiam projektų vadovui. Bet panašu, kad atėjus reikiamam laikui šuolis į abi sritis gali duoti tik daugiau pliusų, jei nori juos matyti ir pasiimti. Reziumuojant – džiaugiuosi jausmu, kad maksimaliai patiriu kiekvieną dieną!

Šią įžvalgą parašė:

Vyresnioji projektų vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
type characters to search...
Uždaryti
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą pasirinkimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. View more
Sutinku
Nesutinku